Koniec wakacji

Jest już wrzesień. Kończymy przerwę wakacyjną. Przygotowujemy się do nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Będziemy kontynuować naukę języka angielskiego. Rozpoczniemy nowy sezon koncertów w Filharmonii Krakowskiej. Planujemy jesienne wycieczki po Polsce i kolejny wyjazd zagraniczny. W październiku  będą zajęcia w krytej pływalni (aerobic wodny) i nordic walking (zbiórka jak zwykle pod dębem na Plantach). W Niepołomickim Domu Kultury ruszyły już zajęcia z szydełkowania i haftu, malarstwa, rękodzieła artystycznego. Będziemy kontynuować spotkania Dyskusyjnego Klubu Filozoficzno-Społecznego.  Zaprosiliśmy zespół muzyki country „Droga na Ostrołękę” i pożegnamy lato imprezą plenerową. Pojedziemy do teatru „Bagatela” i mamy jeszcze tysiąc innych pomysłów.

Problemem są jak zwykle zbyt szczupłe zasoby finansowe na realizację tych celów. O ile mamy fundusze na dofinansowanie działań związanych z prowadzeniem Uniwersytetu Trzeciego Wieku (dzięki projektowi UMiG) , to na wszystkie inne już nie. Niestety, żaden z napisanych projektów do Urzędu Marszałkowskiego i ministerstw na działalność naszego Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niepołomickiej nie uzyskał dofinansowania.

Ale świeci iskierka nadziei. W projektach Budżetu Obywatelskiego Niepołomic na rok 2018 w dzielnicy Śródmieście w pozycji 15 pojawiło się zadanie „Dom Kultury Seniora”. W opisie zadania czytamy: „Organizacja zajęć: malarskich, multimedialnych, haftu ręcznego,rękodzieła artystycznego dla mieszkańców gminy Niepołomice w wieku powyżej 60 roku życia”

Apelujemy więc do mieszkańców Niepołomic, szczególnie członków naszego Stowarzyszenia oraz słuchaczy UTW o zagłosowanie na ten właśnie punkt Budżetu Obywatelskiego. Głosować można do niedzieli 17 września do godz. 18.00. Szczegółowe informacje można uzyskać w punkcie informacyjnym przed Ratuszem niepołomickim. Można je uzyskać również na stronie www (wystarczy poszukać w goglach). Jeżeli ktoś tego nie potrafi zrobić, proszę poprosić wnuczka. Można głosować też przez internet.

Prosimy o zagłosowanie na Dom Kultury Seniora. Stawką jest 30.800 zł na działalność w roku przyszłym!