Rozpoczynamy sezon jesienny

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Niepołomickiej zaprasza swoich członków, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz sympatyków do wzięcia udziału w najbliższych imprezach i spotkaniach:

  1. Zapraszamy do udziału w jesiennym marszu Nordic walking w Puszczy Niepołomickiej w niedzielę 8 października. Zbiórka o godz. 11.00  na leśnym parkingu przy   ścieżce rowerowej ( obok baru Pana Wojtusika). Potem przejdziemy leśną drogą do Klasztoru ss. Benedyktynek. Tam ok. godz.13.00 zwiedzimy kościół oraz muzeum i posilimy się bigosem, gorącą herbatką i ciastem. Zapisy tel. 601 518 536.  Zapraszamy wszystkich chętnych!
  2. Inauguracja zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku nastąpi w dniu 11 października (środa) o godz. 18.00 jak zwykle w sali konferencyjnej im. L. Wałęsy w Zamku Królewskim w Niepołomicach. Będziemy gościć kustosza Muzeum Mickiewiczów w Zaosiu (Białoruś) Pana Anatolija Jewmieńkowa, który wygłosi wykład o dziecięcych latach Adama Mickiewicza. Jest to już 10 rok działalności naszego UTW, ogłaszamy zapisy na kolejny semestr.                                            Na tych pierwszych w  nowym semestrze zajęciach odbędą się zapisy na kurs języka angielskiego dla początkujących i średniozaawansowanych, na aerobic wodny, zajęcia Nordic walking, haftu i szydełkowania, malarstwa ( grupa II), wyjazd do Teatru „Bagatela” na komedię „Najdroższy”(25.10.2017), wycieczkę do Izraela i inne.
  3. W dniu 14 października 2017 (sobota) zapraszamy na koncert zespołu country „Droga na Ostrołękę”. Koncert organizuje grupa młodzieży z koła multimedialnego, która odbyła wyprawę na całkowite zaćmienie Słońca do Nashville w USA w sierpniu tego roku i chce podziękować mieszkańcom Niepołomic za dofinansowanie w ramach „Budżetu Obywatelskiego”.  W programie oprócz koncertu będzie prezentacja multimedialna z pobytu w Stanach Zjednoczonych i na Kubie, wystawa fotograficzna oraz spotkanie z uczestnikami wyjazdu. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Niepołomickiej jest współorganizatorem tego wydarzenia, które odbędzie się w piwnicach Zamkowych. Początek godz. 18.00. Zapraszamy mieszkańców Niepołomic i wszystkich chętnych – wstęp wolny! 
  4. Zapraszamy również na koncert zespołu cygańskiego „Don Wasyl i gwiazdy cygańskie”, który odbędzie się w dniu 15 października (niedziela) o godz. 17.00 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Bilety w cenie 50 zł można zamówić u Pani Marii Kania (tel. 604 674 544). Organizatorem wyjazdu jest Pani Dorota Kosmowska z UTW w Kłaju, która zabezpiecza również dojazd autokarem i powrót.