Refleksje z podróży na Alaskę

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Niepołomickiej oraz Fundacja Zamek Królewski w Niepołomicach zapraszają na kolejny wykład UTW pt. „Refleksje z podróży na Alaskę”, który wygłosi dr Maciej Andrzej Zarębski  (Ośrodek Regionalizmu Świętokrzyskiego) w dniu 4 maja 2017 (czwartek)  o godz. 18.00 w Sali Konferencyjnej  w Zamku Królewskim

Dr M. Zarębski w specjalnym programie multimedialnym przedstawi najciekawsze momenty z podróży szlakiem gorączki złota na Alasce  oraz opowie o swojej przyjaźni z ministrem Adamem Bieniem, znanym pisarzem Wojciechem  Żukrowskim, polskim partyzantem rodem z Budziszyna Manfredem Zankerem, słynnym podróżnikiem Stanisławem Szwarc -Bronikowskim, wybitnym aktorem Wojciechem Siemionem i innymi oraz  zaprezentuje książki Biblioteki Świętokrzyskiej z lat 2013-2017 w tym własne pozycje autorskie.

Uczestnicy spotkania będą mieć wyjątkową okazję zakupu książek dr  M. A. Zarębskiego wprost od wydawcy m. in.:  Kierunek Alaska, Okiem globtrotera, Dotknięcie Ameryki,  Śladami kultur prekolumbijskich, W krainie torbaczy i kiwi, Szlakiem wybranych dworów i pałaców Kielecczyzny,    Dla chętnych DEDYKACJE –  AUTOGRAFY.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Niepołomickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku! Wstęp jak zwykle jest bezpłatny dla wszystkich chętnych!