Zakończyliśmy 9 rok UTW

W czwartek 22 czerwca 2017 uroczyście zakończyliśmy 9 rok działalności Niepołomickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Impreza odbyła się w dwóch miejscach. Część oficjalna w Sali Konferencyjnej im. L. Wałęsy w Zamku Królewskim w Niepołomicach zaś część rozrywkowo – towarzyska i integracyjna w Izbie Regionalnej.

W części oficjalnej wzięli udział goście: Pani Barbara Ptak – Prezes Fundacji „Zamek Królewski w Niepołomicach” , dzięki której możemy odbywać wykłady w tak świetnych warunkach, Pani Elżbieta Achinger – założycielka i kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku  w Wieliczce, z którym prowadzimy wspólne projekty i zdobywamy fundusze na działalność oraz Pan Roman Ptak, Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice.

Roczną działalność  podsumował kierownik Niepołomickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Mieczysław Janusz Jagła. W zajęciach uczestniczyło ogółem 185 słuchaczy, 24 z nich nie opuściło ani jednego z 19 wykładów i to oni otrzymali okolicznościowe dyplomy i cenne nagrody książkowe. W ramach UTW odbywały się również zajęcia z aerobiku wodnego, nordic-walking, rękodzieła artystycznego, haftu i szydełkowania, malarstwa sztalugowego, Dyskusyjnego Klubu Filozoficzno-Społecznego. Zorganizowaliśmy 6 wycieczek naukowo-dydaktycznych m.in na warsztaty malarstwa do Zalipia , do Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz na Białoruś śladami Adama Mickiewicza.

Po części oficjalnej przenieśliśmy się do Izby Regionalnej (Stodoła), gdzie w miłej i serdecznej atmosferze posililiśmy się kiełbaskami z rusztu, wysłuchaliśmy koncertu animatora kultury Janusza Rojka, pośpiewaliśmy wspólnie piosenki biesiadne przy akompaniamencie harmonisty Jana Gębali a nawet co niektórzy ruszyli w tańce. W tej części spotkania zawarliśmy nieformalną umowę o współpracy z obecnymi na naszej imprezie przedstawicielkami Stowarzyszenia PRO-AGE prowadzącymi UTW „Akademia Prądnicki Senior”. Będziemy wymieniać się wykładowcami i zapraszać na wspólne wyjazdy integracyjne.