Rozpoczęliśmy nowy semestr UTW

Ponad 120 słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Niepołomicach wysłuchało wykładu dr Andrzeja Gerlacha o latach młodości i karierze kościelnej księcia Adama Sapiehy. Szczególnie ciekawy był wątek dotyczący okupacji hitlerowskiej oraz pierwszych lat powojennych, podczas których kardynał zachował postawę bohaterską.

Przed wykładem omówiono plan działań UTW. Postanowiono uruchomić ponownie zajęcia w Niepołomickim Domu Kultury, przyjmowano zapisy na zajęcia haftu i szydełkowanie, malarskie, multimedialne oraz rękodzieła artystycznego. 20 osób zgłosiło się na bezpłatne warsztaty „Fitness dla mózgu”, podczas których nauczą się technik relaksacyjnych oraz będą trenować swoją pamięć. Zajęcia w dwóch grupach języka angielskiego oraz próby zespołu śpiewaczego „Niepołomiczanie” odbywały się od początku roku bez przerwy, ale i tu są jeszcze wolne miejsca dla chętnych.

Omawialiśmy również nasze plany wycieczek naukowych i poznawczych. Zaplanowaliśmy wycieczkę do reaktora atomowego „Maria” w Świerku pod Warszawą ( Narodowe Centrum Badań Jądrowych), do Krasiczyna, rodowej posiadłości Sapiehów, do Poznania ( po drodze zwiedzimy zamek w Kurniku, pałac w Rogalinie, muzeum Arkadego Fidlera w Puszczykowie oraz miejsce, gdzie spadł meteoryt „Morasko”. W planach mamy również wycieczki zagraniczne, w tym rejs statkiem wycieczkowym po Morzu Śródziemnym. Niestety zaległą wycieczkę sprzed pandemii do Iranu przesuwamy na spokojniejsze czasy.