Relacja ze spotkania Noworocznego

W środę 25 stycznia 2023 w pięknej sali balowej  Zamku Królewskiego w Niepołomicach spotkali się członkowie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niepołomickiej aby podsumować rok ubiegły i godnie rozpocząć kolejny rok naszej działalności. Zaprosiliśmy na nasze noworoczno-opłatkowe spotkanie znamienitych Gości i przyjaciół. Przybyli do nas: Roman Ptak z Małżonką – Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice, Marek Ciastoń – Przewodniczący Rady Miejskiej, Ks. proboszcz prałat  Stanisław Mika, Kajetan Konarzewski – Dyrektor Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (obecny szef Zamku Królewskiego), Jan Wojdak – muzyk, lider Zespołu „Wawele”, Gerard Makosz z Zabrza – uczestnik programu TV „Sanatorium Miłości” (obydwaj są członkami naszego Stowarzyszenia), Iwona Mazurkiewicz z Radomska – prowadząca internetową stronę „Emeryci NieEmeryci”, delegacja Stowarzyszenia Bochniaków,  Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Wieliczki oraz Rady Seniorów z Wieliczki i inni. Nasze Stowarzyszenie liczy ponad 200 członków, niestety w  sali akustycznej mieści się jedynie 120 osób  i tylu uczestniczyło w naszym święcie. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie. Czeka nas ciężki i trudny rok, jednak wszyscy życzyli sobie, aby był lepszy niż ten, który minął. Mamy nadzieję, że przychylność  naszych niepołomickich Władz pomoże nam rozwiązać problemy, które czekają nas w 2023 roku.

Fotografie wykonał dla nas Stanisław Mróz ze Stowarzyszenia Bochniaków. Dziękujemy!